Nasi lekarze
Zakres oferowanych usług medycznych:
Androlog – Aleksandra Zemła
Androlog to lekarz (zwykle specjalista urolog), który zajmuje się diagnostyką
i leczeniem zaburzeń męskiego układu płciowego, czyli wad rozwojowych, zaburzeń dojrzewania płciowego, niedoboru męskich hormonów płciowych (androgenów), tzw. hipogonadyzmu, niepłodności i zaburzeń seksualnych.
Zobacz cennik
Chirurg – Maryna Maiorenko
Usługi:
- konsultacja chirurgiczna (w tym kwalifikacja do leczenia operacyjnego)
- konsultacja bariatryczna (w tym kwalifikacja do leczenia operacyjnego) – leczenie ran przewlekłych, stopy cukrzycowej
- chirurgiczne wycięcie zmian skórnych (włókniaków, kaszaków, tłuszczaków)
- chirurgiczne leczenie wrastającego paznokcia
- konsultacja proktologiczna
- anoskopia, rektoskopia – leczenie guzków krwawniczych sp. Barrona (gumkowanie żylaków odbytu)
- wycięcie nagniotków, modzeli, odcisków
- leczenie zmian skórnych wywołane zakażeniem (ropnie, czyraki)
- leczenie i diagnostyka:
- przepuklin brzusznych
- przepuklin pachwinowych
- kamicy pęcherzyka żółciowego
- żylaków odbytu
- torbieli pilonidalnej
- stopy cukrzycowej i ran przewlekłych
- otyłości (kwalifikacja do leczenia operacyjnego)
- choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
- powikłanie zapalenia trzustki
- choroba uchyłkowa jelita
Zobacz cennik
Chirurg ortopeda – Ivan Buskas
Zajmuje się leczeniem w zakresie wad wrodzonych i nabytych narządu ruchu. Ściśle związana z ortopedią jest chirurgia urazowa zwana także traumatologią. Chirurg z tą specjalizacją przeprowadza operacje kości, wiązadeł, mięśni stawów, a także ścięgien
Zobacz cennik
Endokrynolog – Wiktoria Rudenko
Endokrynolog, to specjalista, który zajmuje się zaburzeniami pracy układu dokrewnego. Leczy zaburzenia wydzielania hormonów przez gruczoły dokrewne, a więc np. tarczycę, trzustkę czy jajniki (wydzielają one substancje, które wraz z krwią dostają się do wszystkich tkanek i narządów naszego organizmu). Zaburzenia te sprawiają, że dany gruczoł zaczyna wydzielać za mało lub za dużo hormonów. Często wynikają one z rozwoju nowotworów. Rolą endokrynologa jest znalezienie przyczyny zaburzeń hormonalnych i ich leczenie po wykonaniu badań diagnostycznych .
Zobacz cennik
Fizjoterapia uroginekologiczna – Ludmyła Wowk
Fizjoterapia uroginekologiczna przeznaczona jest przede wszystkim dla kobiet, które mają problemy w obrębie miednicy. Fizjoterapeuta uroginekologiczny pomoże w złagodzeniu dolegliwości układu moczowo–płciowego, takich jak: nietrzymanie moczu, obniżeni narządów miednicy mniejszej, nietrzymanie gazów/stolca, bolesne miesiączki, bolesne współżycie, endometrioza. Fizjoterapia uroginekologiczna skierowana jest również dla kobiet planujących ciąże, aby m.in. wyrównać napięcia w ciele co wspomaga ten proces.
Zobacz cennik
Gabinet zabiegowy
Gabinet zabiegowy oferuje zabiegi pielęgniarskie, takie jak iniekcja podskórna, domięśniowa czy dożylna, nebulizacja.
Wykonywane są także badania diagnostyczne – m.in. spirometria, badanie pola
widzenia, EKG, a także pobierany jest materiał do testów i analiz laboratoryjnych.
Ważnym elementem pracy pielęgniarek jest edukacja prozdrowotna pacjentów oraz przygotowanie do zabiegów wykonywanych przez lekarzy specjalistów.
Bogate doświadczenie oraz wysokie kompetencje zawodowe naszych pielęgniarek zapewniają pacjentom najwyższy poziom opieki oraz udzielanych świadczeń zdrowotnych.
Zobacz cennik
Ginekolog - Wiktoria Rudenko
Ginekolog to lekarz zajmujący się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób narządów płciowych u kobiet oraz prowadzeniem ciąży i porodu. Każda kobieta powinna zgłaszać się na wizyty u ginekologa przynajmniej raz w roku.
Konsultacja ginekologiczna – dla kogo?
Niezależnie od wieku kobiety powinny profilaktycznie odwiedzić gabinet ginekologa przynajmniej raz w roku.
Ginekolog pomoże kobiecie zarówno z drobną infekcją, jak i zdiagnozuje poważne choroby narządów płciowych. Pierwsza wizyta u ginekologa dla młodej dziewczyny bywa stresującą sytuacją, co niejednokrotnie powoduje jej odkładanie w czasie. Tymczasem lekarze zalecają, by pierwsze badanie ginekologiczne odbyło się po wystąpieniu pierwszej miesiączki, a przed rozpoczęciem współżycia.
Kobiety, które urodziły dziecko powinny pamiętać o wizycie kontrolnej u ginekologa po porodzie. Jest to bardzo ważne.
Kiedy należy udać się do ginekologa?
Wizytę u ginekologa warto umówić w przypadku występowania niepokojących objawów, takich jak m.in.:
- ból w podbrzuszu, ból piersi;
- bolesne lub obfite krwawienie miesiączkowe;
- nieregularne cykle menstruacyjne;
- plamienia acykliczne, czyli występujące pomiędzy miesiączkami;
- upławy, świąd i pieczenie pochwy;
- obniżenie narządów rodnych;
- problemy z zajściem w ciążę;
- krwawienia podczas lub po stosunku;
- ból w trakcie współżycia lub po stosunku,
- zmiany w okolicy sromu i krocza;
- suchość w pochwie.
Zobacz cennik
Laryngolog – Olha Denitska
Laryngolog / otolaryngolog zajmuje się chorobami uszu, krtani, nosa oraz gardła. W zakresie jego specjalizacji znajdują się również kości skroni, zatok przynosowych, jamy ustnej, przełyku, oskrzeli oraz tchawicy. Laryngolog nie leczy jedynie farmakologicznie – może również wykonać leczenie chirurgiczne zatok przynosowych, gruczołów ślinowych, języka, chirurgię szczęki oraz jej rekonstrukcję. Laryngolog może także wykonać endoskopię dolnych dróg oddechowych oraz przełyku.
Zobacz cennik
Lekarz rodzinny- Ihor Pankiv
Lekarz medycyny rodzinnej zajmuje się diagnozowaniem oraz kompleksowym leczeniem wszystkich członków rodziny – zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Zadaniem lekarza rodzinnego jest także profilaktyka chorób i promowanie zdrowego trybu życia. W odróżnieniu od innych specjalistów powinien
on oceniać pacjenta całościowo.
Zobacz cennik
Neurochirurg – Witalij Rudenko
Neurochirurg to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób w obrębie układu nerwowego, a dokładniej rdzenia kręgowego, mózgowia, nerwów obwodowych czy układu naczyniowego. Do tego lekarza udają się Pacjenci, w przypadku których leczenie farmakologiczne zalecone przez neurologa nie przyniosło skutku lub w ogóle nie miało zastosowania i konieczne jest wykonanie zabiegu operacyjnego.
Wskazaniem do konsultacji neurologicznej są następujące symptomy:
- Zaburzenia widzenia – objaw ten jest szczególnie niepokojący u pacjentów, którzy nigdy wcześniej nie skarżyli się na problemy ze wzrokiem. Może on wskazywać m.in. na wzrost ciśnieni wewnątrzczaszkowego lub zmiany nowotworowe.
- Silne bóle głowy – wskazaniem do konsultacji są ostre, nawracające bóle, którym towarzyszą również zawroty głowy.
- Mrowienie i drętwienie kończyn – brak poprawnego czucia w obrębie kończyn może wskazywać na choroby rdzenia kręgowego.
- Nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa – jeśli do bólu pleców spowodowanego siedzącym trybem życia dochodzą niepokojące objawy neurologiczne, należy skonsultować się z neurochirurgiem.
- Urazy w obrębie czaszki i rdzenia kręgowego – do neurochirurga trafiają również osoby po wypadkach, które wymagają natychmiastowej operacji.Problemy z pamięcią i zaburzenia świadomości– na konsultację neurochirurgiczną warto udać się szczególnie wtedy, gdy leczenie zalecone przez neurologa nie przynosi zadowalających rezultatów.
Zobacz cennik
Radiolog – Aneta Komisarczuk.
Badanie ultrasonograficzne (USG) jest najbardziej popularną i mającą szerokie zastosowanie w diagnostyce chorób metodą obrazowania wnętrza ciała. Badanie USG jest nieinwazyjne, bezpieczne i nie ma żadnych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia, dlatego może być powtarzane w krótkich
odstępach czasowych.
Badanie USG wykonuje się przy pomocy sondy przykładanej bezpośrednio do powierzchni ciała, bądź też dla uzyskania lepszego obrazu układu płciowego oraz moczowego, wprowadzanej naturalnymi otworami, czyli transwaginalnie lub transrektalnie. We wnętrzu sondy znajduje się kryształ, dzięki któremu wytwarzane są fale ultradźwiękowe o pożądanych parametrach oraz odbiornik echa akustycznego powracającego po odbiciu się o warstwy badanych narządów organizmu. Komputerowo przetworzone echo jest prezentowane na monitorze i podlega ocenie lekarza radiologa.
Zobacz cennik
Seksuolog – Aleksandra Zemła
Głównym celem pracy seksuologa jest udzielanie pomocy Pacjentom w rozwiązywaniu problemów seksualnych oraz poprawa jakości ich życia seksualnego. Seksuolog pomaga zrozumieć i radzić sobie z tymi problemami oraz opracować jak najbardziej zindywidualizowane plany pomocy i leczenia w duchu pozytywnej seksualności.
Zobacz cennik
Urolog – Aleksandra Zemła
Urolog jest lekarzem, który specjalizuje się w chorobach układu moczowego i męskiego układu rozrodczego. Do kompetencji urologa należy leczenie m.in. takich schorzeń, jak: zapalenia dróg moczowych, choroby męskich zewnętrznych narządów płciowych, nieprawidłowości w pracy pęcherza, kamica nerkowa, łagodny przerost prostaty, nowotwory prostaty, jąder, nerek oraz pęcherza moczowego (łagodniejsze postacie).
Do urologa należy się wybrać, jeśli zaobserwujesz nieprawidłowości związane z oddawaniem moczu lub funkcjonowaniem układu płciowego. Zaniepokoić powinny Cię takie objawy jak:
- częstomocz;
- rzadkie oddawanie moczu lub jego zatrzymanie;
- ból i parcie na pęcherz;
- ból w obrębie narządów moczowo-płciowych;
- pieczenie i świąd przy oddawaniu moczu;
- krwiomocz;
- ropa w moczu;
- nietrzymanie moczu;
- zaburzenia erekcji.
Konsultacja urologiczna wskazana jest także w sytuacji, gdy wyniki badania ogólnego moczu są nieprawidłowe, np. znajduje się w nim zbyt dużo bakterii i leukocytów. Jeśli niepokoi Cię któryś z objawów, nie warto go lekceważyć. Nieleczone choroby układu moczowego mogą mieć bowiem bardzo poważne skutki w postaci np. ciężkich schorzeń nerek.
Zobacz cennik
Ginekolog - Maryna Hladkevych
- Prowadzenie ciąży
- Konsultacje położnicze USG w ciąży
- Badanie ginekologiczne i USG-diagnostyka ginekologiczna
- Diagnostyka laboratoryjna chorób kobiecych
- Konsultacje ginekologiczne
- Badanie piersi, diagnostyka i konsultacja chorób piersi
- USG piersi
- Zabiegi małoinwazyjne:
- na szyjce macicy: kolposkopia, biopsja i leczenie dysplazji szyjki macicy (elektro-, laserowe leczenie, LEEP)
- zaszczepienie szczepionką Gardasil
- usunięcie kłykcin kończystych
- biopsja endometrium Pipella aspiracyjna
- antykoncepcja, założenie wkładki domacicznej.